Drošība un drošums - VAS Starptautiskā lidosta Rīga lēmumu procesu un rīcības stūrakmens | Misijanulle.lv
Mūsu misija
“0” Negadījumu
Lai katrs atgriežas
mājās sveiks un
vesels

Misijas nulle
aktivitātes ietekmē
54113
nodarbinātos

Drošība un drošums - VAS
5. augusts 2022

Turpinot atskatīties uz aizvadīto sociālās iniciatīvas Misija Nulle vasaras forumu, vispirms iniciatīvas dalībnieku vārdā pateicamies VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga”” par viesmīlību un iespēju pirmo tematisko Misijas Nulle pasākumu, kas veltīts tēmai par drošības kultūras veidošanu, organizēt lidostā.

VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga”” valdes priekšsēdētāja Laila Odiņa, uzrunājot Misijas Nulle dalībniekus, uzsvēra, ka lidosta “Rīga” ceļā uz Ziemeļeiropas aviācijas centra statusu ir noteikusi stratēģisko mērķi nodrošināt reģionālajam satiksmes centram atbilstošu mūsdienīgu gaisa pārvadājumu infrastruktūru un pakalpojumus, piedāvājot ērtu un drošu savienojamību pasažieriem un biznesam, kā arī veicināt ilgtspējīgu attīstību un konkurētspēju. L.Odiņa uzsvēra, ka būtiska nozīme lidostas attīstībā ir tās darbiniekiem, un rūpēs par darbiniekiem lidosta ir apņēmusies mērķtiecīgi turpināt veidot ilgtspējīgu un vērtīborientētu personāla politiku.

Foruma dalībniekiem bija iespēja iepazīties un uzzināt par veselīgas un drošas darba kultūras veidošanu VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga””, par ko detalizēti pastāstīja lidostas “Rīga” vecākā darba aizsardzības speciāliste Kristīne Rubene. Starptautiskā lidosta Rīga ir lielākais starptautiskās aviācijas uzņēmums Baltijā, vienlaicīgi arī reģiona galvenais gaisa satiksmes centrs, kas nodarbina aptuveni 1365 darbiniekus 14 dažādās struktūrvienībās. Par galveno uzņēmuma vērtību izvirzīta “DROŠĪBA UN DROŠUMS”, kas ir uzņēmuma lēmumu, procesu un rīcības stūrakmens. Lidostā visi procesi un darbības ir cieši saistītas ar drošību. Ir svarīgi ievērot un pilnveidot drošības prasības, lai nepieļautu un novērstu drošības incidentus un nelaimes gadījumus. Drošība iet roku rokā ar drošumu, tāpēc lidostā tiek organizēta un uzturēta darba aizsardzības sistēma, kuras ietvaros ikdienā tiek veidota un uzturēta drošāka un veselībai mazāk kaitīga darba vide, kurā ar dažādiem preventīviem pasākumiem tiek novērsti vai līdz minimumam samazināti kaitīgie darba vides riska faktori. Lidosta rūpējas par darbinieku veselības aizsardzību un darba drošību, veicot vairāku tūkstošu risku amatiem novērtējumu ik gadu, nodrošinot daudzveidīgus amatam atbilstošus IAL, darba apģērbu un darba apavu veidus, kā arī vairākas darba aizsardzības apmācību programmas.

VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga”” pārstāvji forumā apliecināja, ka uzņēmumam nebija šaubu par pievienošanos iniciatīvai “Misija Nulle” un publiski apņemties ieviest un ievērot uzņēmējdarbības principus, kuru centrā ir cilvēks, tā veselība un drošība, jo jau šobrīd lidostas darba aizsardzības drošības mērķis ir nepieļaut nelaimes gadījumu darbā (ar darbspēju zaudējumu) un darba traumu (bez darbspēju zaudējuma) skaitu lielāku kā 0,02 gadījumi pret darbinieku skaitu.

Kristīne Rubene, VAS Starptautiskā lidosta Rīga 

Misija Nulle ir platforma un ekspertu tīkls, kas tās dalībniekiem sniedz palīdzību ikdienas izaicinājumu risināšanā saistībā ar veselības un drošības jautājumiem darba vidē, tā ir vieta, kur darba devējiem dalīties ar zināšanām un labo praksi, mācīties un iedvesmoties vienam no otra. Misija Nulle jau apvieno 31 darba devēju, kuri kopā nodarbina teju 15 000 darbinieku Latvijā.

Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes (cookies). Mēs to darām, lai atcerētos Jūsu izvēles un apkopotu statistiku par Jūsu vizītēm.
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK
Drošības pārkāpums
vai ierosinājums?
Ziņo!