Misijai Nulle pievienojas 12 jauni dalībnieki | Misijanulle.lv
Mūsu misija
“0” Negadījumu
Lai katrs atgriežas
mājās sveiks un
vesels

Misijas nulle
aktivitātes ietekmē
54113
nodarbinātos

Misijai Nulle pievienojas 12 jauni dalībnieki
10. novembris 2023

20. oktobrī Misijas Nulle hartu parakstīja un sociālai iniciatīvai Misija Nulle pievienojās 12 uzņēmumi.

Iniciatīvas autore, būvmateriālu ražotāja SCHWENK Latvija valdes locekle Linda Šedlere pauž gandarījumu par darba devēju atbildību un iesaisti kopā veidojot un iedzīvinot veselīgas un drošas darba kultūras principus Latvijā.

"Ceļš uz nulle negadījumu mērķi valstiskā mērogā ir ilgtermiņa stratēģija, kuras aktivitāšu izpildē būtu jāiesaistās visiem – darba devējiem, darbiniekiem, sadarbības pusēm, likumdevējam, uzraugošajām iestādēm, izglītības, ārstniecības nozarēm un sabiedrībai kopumā. Iniciatīvai "Misija Nulle" pievienojas darba devēji, kuri ir pārliecināti par vienotu izvēlēto ceļu un nosprausto mērķi rūpēties par ikviena darbinieka veselību un drošību, darīt arvien vairāk, lai ikviens varētu atgriezties mājās sveiks un vesels. Nu jau iniciatīva apvieno 93 darba devējus. Kopā šie darba devēji nodarbina vairāk kā 40 tūkstošus darbinieku. Taču iniciatīvas mērķis ir ambiciozs un vienlaikus sasniedzams – apvienot šajā kustībā darba devējus, kuri nodarbina vismaz 50% jeb aptuveni 400 tūkst. strādājošo Latvijā, lai kopā radītu būtiskas pārmaiņas sabiedrības izpratnē un rīcībā attiecībā uz veselību un drošību, lai Latvija vairs nebūtu to Eiropas Savienības dalībvalstu topā, kurās ir visaugstākais darbavietā un citu ārējo faktoru ietekmē dzīvību zaudējušo cilvēku skaits. Misija Nulle ar stingru pārliecību iestājas par drošu, veselīgu, ilgtspējīgu Latviju un tās cilvēkiem.”

 

Parakstot Misijas Nulle hartu, AE Partner SIA vecākais darba aizsardzības speciālists Emīls Beitiņš uzsvēra, ka uzņēmums mērķtiecīgi strādā, lai sasniegtu mērķi - nulle negadījumi darba vietā, un tiecas uz augstākajiem standartiem darba drošības un veselības aizsardzības jomā. Pauda gandarījumu par iespēju kopā ar citiem līdzīgi domājošiem uzņēmumiem veidot darba drošības un veselības aizsardzības labās prakses un pieredzes apmaiņas kopienu Latvijā.

  

Misijas Nulle hartu Aerones (uzņēmumu Aerones Nordic SIA un Aerones Engineering SIA) vārdā parakstīja kvalitātes vadības, darba un vides aizsardzības vadītāja Lilija Breiva un darba aizsardzības un ugunsdrošības speciāliste Arta Sprukta. Uzņēmuma pārstāves pauda gandarījumu par pievienošanos iniciatīvai "Misija Nulle" un uzsvēra, ka "zināšanas ir spēks un šis spēks kļūst stiprāks, kad ar to dalās. Būt daļai no Misijas Nulle nozīmē iespēju kļūt spēcīgākiem darba aizsardzības speciālistiem, palīdzēt darbiniekiem kopā veidot un organizēt drošu darba vietu un darba vidi kopumā. Drošība sākas ar mums un mēs esam šeit, lai dalītos pieredzē, iedvesmotos no citu uzņēmumu pieredzes un rādītu mūsu darbiniekiem labās prakses veselības aizsardzības un darba drošības jomā."

  

 Latvijā vadošais industriālās tehnikas pārdošanas un servisa uzņēmums Alfis SIA. Uzņēmuma vadītājs Edgars Kraučuks, parakstot Misijas Nulle hartu, uzsvēra - "lielas lietas sākas ar maziem ieradumiem".

  

Dobeles dzirnavnieks AS - kļūstot par Misijas Nulle dalībnieku, uzņēmuma personāla vadītāja Dace Rozenlauka pauda prieku un gandarījumu par pievienošanos šai darba drošības iniciatīvai. "Dobeles dzirnavnieka spēks ir tā komandā. Rūpes par darbinieku, viņa veselību, drošību un labbūtību ir katra uzņēmuma un līdz ar to visas tautsaimniecības pamatā. Esam gatavi būt daļa no Misijas Nulle, dalīties ar mūsu pieredzi, mācīties un iedvesmoties no citiem M0 dalībniekiem." 

  

Elektroniskie sakari VAS valdes locekle Laila Līduma, parakstot Misijas Nulle hartu, pauda prieku par to, ka labās lietas vairojas. Elektroniskie sakari ir uzņēmums, kurš valstī pārvalda ierobežotu resursu – elektromagnētisko saderību, un uzņēmums lepojas ar savu vērtīgāko resursu – augsti kvalificētiem darbiniekiem, tāpēc veselības, drošības un labbūtības veicināšana, darbinieku izglītošana un darba vides uzlabošana ir nozīmīgs uzņēmuma mērķis. Zaļais birojs, sportiskas aktivitātes, tostarp dalība Stirnu bukā un maratonos ir daļa no darbinieku veselīga dzīvesveida uzturēšanas tradīcijām. Elektroniskie sakari rūpējas par darbinieku veselību un drošību ikdienā un domā, kā uzlabot un darīt vēl labāk, tāpēc Misija Nulle ir vērtīga sadarbības platforma, kur darba devējiem un darba aizsardzības speciālistiem pulcēties, dalīties ar idejām, kopā radot spēku un apņēmību virzīties uz mērķi - nulle negadījumiem. Laila Līduma novēlēja, lai darba drošības entuziastu pulks kļūtu arvien plašāks un jaudīgāks.

  

Ensure LAB SIA vadmotīvs ir "Kopā mēs veidojam atbildīgu darba vidi, ilgtspējīgu Latviju un pasauli kopumā." Uzņēmuma valdes locekle Ludmila Kuļmaticka, parakstot Misijas Nulle hartu, apliecināja, ka viņai personīgi "Misija Nulle ir tuva un nozīmīga. Ikdienā palīdzu uzņēmumiem izstrādāt, sertificēt un ieviest vides, darba drošības un kvalitātes vadības sistēmas atbilstoši ISO standartiem. Tiekšanās uz nulle negadījumiem ir mana būtība, iekšēja vajadzība un misija, ar kuru dalos ar uzņēmumiem un nodrošinu atbalstu tās iedzīvināšanai uzņēmumu darbības procesos un drošības kultūrā. Patiess prieks pievienoties jau tik plašam profesionāļu pulkam un kopā veidot drošu darba vidi uzņēmumos. Veidot drošu Latviju!"

  

Pievienojoties iniciatīvai “Misija Nulle”, hartu parakstīja Latvijas dzelzceļš VAS valdes locekle Vita Balode-Andrūsa un galvenais tehniskais inspektors Dainis Zvaners. LDz ir viens no lielākajiem darba devējiem Latvijā un nodarbina 4000 darbinieku. Tā pārziņā ir sliežu ceļi 3000 km garumā. Uzņēmuma darbinieki strādā visos laika apstākļos un diemžēl negadījumi notiek. Darba aizsardzības jomā LDz strādā pie tā, lai katrs notikušais nelaimes gadījums būtu stāsts un lai katram nelaimes gadījumam ir seja – lai tā nav tikai statistika. Vita Balode-Andrūsa atzīmēja: "Katrs nelaimes gadījums darba vietā ir traģēdija cietušā ģimenei, visiem uzņēmumiem to vajadzētu uztvert kā nelaimes gadījumu savā darba kolektīva saimē un ar vislielāko rūpību pret to attiekties un risināt. Esam maza tauta un katrs cilvēks ir nenovērtējama vērtība Latvijā. Ir ļoti būtiski nekad nepievērt acis uz nepilnībām un nepieļaut nelaimes gadījumus. Turpināsim strādāt, lai mūsu darbinieki neciestu nelaimes gadījumos uz sliedēm, un neviens cilvēks neietu bojā uz mūsu infrastruktūras." Misijas Nulle mērķis tiekties uz nulle negadījumiem ir nepārprotams, vienlaikus dalība iniciatīvā ir iespēja iepazīt labās prakses dažādās nozarēs, iegūt pieredzi un dalīties ar savu.

  

Primekss SIA - parakstot Misijas Nulle hartu, uzņēmuma kvalitātes un darba drošības sistēmas vadītāja Tatjana Petrova atzīmēja, ka "Primekss ir globāls betona tehnoloģiju uzņēmums, kurš koncentrējas uz betona grīdu un betona konstrukciju izbūvi. Uzņēmumam ir savs betona izpētes centrs un laboratorija. Primekss strādā bīstamā nozarē, kur katra trauma un nelaimes gadījums var būt ļoti nopietns, ar smagām sekām cilvēka veselībai un dzīvībai. Droša darba vide mūsu darbiniekiem ir būtiska un pie tā strādājam katru dienu. Primekss mērķi darba aizsardzībā ir vienoti ar Misijas Nulle dalībnieku mērķiem, tāpēc šo ceļu gribam iet kopā, kopīgi risināt aktuālos jautājumus un dalīties ar pieredzi, lai mazinātu nelaimes gadījumu skaitu darbā."

  

Rietumu Banka AS ir pievienojusies darba drošības entuziastu kopienai iniciatīvā Misija Nulle. Parakstot Misijas Nulle hartu, personāla direktore Jolanta Millere-Līvmane uzsvēra, ka Rietumu banka pastāvīgi rūpējas par tās darbiniekiem: bankas ļaudis jau ilgus gadus mīt ilgtspējīgā un klimatneitrālā ēkā, tāpēc uzņēmums šobrīd īpaši pievērš uzmanību rūpēm par cilvēku fizisko un mentālo veselību. Darbinieki ir bankas lielākā vērtība, uzņēmumam ir svarīgi, ka darbinieku ikdienas gaitas ir veselīgas un drošas, lai tie dzīvi dzīvotu pilnvērtīgi. "Esam gandarīti par iespēju būt daļai no Misijas Nulle un dalīties ar uzņēmuma pieredzi. Misija Nulle un tās mērķis – nulle negadījumu – ir atbildība par saviem darbiniekiem un līdzatbildība par visiem Misijas Nulle biedriem, kopienas ļaudīm."

  

Parakstot Misijas Nulle Hartu un Schneider Electric Riga SIA kļūstot par drošības entuziastu kustības dalībnieku, uzņēmuma SERE Manager Māra Vītola uzsvēra: "Viena no uzņēmuma drošības politikas misijām ir padarīt veselību un drošību par prioritārajām vērtībām. Iniciatīvas Misija Nulle mērķu sasniegšanā uzņēmums nosaka nulli negadījumu kā ikgadējo uzņēmuma mērķi darba aizsardzībā un tic, ka izvairīties no iespējamiem negadījumiem ir mērķis, kuru var sasniegt visi kopā, un ir cieši pārliecināts, ka no jebkura negadījuma var izvairīties. Uzņēmums vēlas, lai drošības kultūra būtu daļa no katra departamenta darbinieka vērtībām tā vietā, lai drošība būtu uzstādījums tikai no vadītājiem. Schneider Electric veicina drošības kultūru ikdienā, rādot piemēru un nepārtraukti uzturot vispārīgo drošības līmeni, tādējādi tiekties drošību apzināties kā dabīgu katra darbinieka DNS sastāvdaļu."

  

Pārstāvot Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca VSIA, Misijas Nulle hartu parakstīja darba aizsardzības speciālists Sandris Vēveris, projektu vadītāja Ilona Rāviete un sabiedrisko attiecību speciāliste Alise Seile. Uzrunājot klātesošos, Ilona Rāviete pauda prieku par uzņēmuma pievienošanos Misijai Nulle, atzīmējot, ka "patiesi lepojas ar slimnīcas darbiniekiem, kuri ikdienā dara ne to vieglāko darbu, un līdz ar to vēl jo vairāk ir vēlme veicināt un vairot drošības kultūruslimnīcā, lai padarītu ikdienas gaitas drošas ikvienam. Ir jau daudz paveikts, bet vienmēr var vēl vairāk un vēl labāk, un uz to mēs tiecamies. Misija Nulle ir brīnišķīgs mērķis, kā arī lieliska iespēja mācīties no citiem iniciatīvas dalībniekiem un dalīties pieredzē."
  

#MisijaNulle - veselība un drošība sākas ar mums!

Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes (cookies). Mēs to darām, lai atcerētos Jūsu izvēles un apkopotu statistiku par Jūsu vizītēm.
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK
Drošības pārkāpums
vai ierosinājums?
Ziņo!