Tuvojas Misijas Nulle pavasara 2024 forums | Misijanulle.lv
Mūsu misija
“0” Negadījumu
Lai katrs atgriežas
mājās sveiks un
vesels

Misijas nulle
aktivitātes ietekmē
54113
nodarbinātos

Tuvojas Misijas Nulle pavasara 2024 forums
24. aprīlis 2024

Misija Nulle turpina apvienot darba devējus, kuru lielākā vērtība ir cilvēks un kuri tiecas uz augstākiem standartiem veselības aizsardzības un darba drošības jomā

28. aprīlis ir diena, kad visā pasaulē atzīmē Starptautisko darba aizsardzības dienu, pieminot darbavietās bojā gājušos darbiniekus un pievēršot uzmanību drošai darba veikšanai. Un tā ir diena, kurā pirms diviem gadiem savu drošības maratonu uzsāka nacionāla mēroga iniciatīva Misija Nulle.

Turpinot virzīties uz Misijas Nulle mērķi - tuvināties nulle negadījumu darba vietās, un padarot veselību un drošību par ikviena darba devēja un tā darbinieku prioritātēm, 26. aprīlī pie iniciatīvas dalībnieka Swedbank no pl.9.00 līdz pl.17.00 pulcēsies darba drošības entuziasti Misijas Nulle pavasara forumā, kurā tiks aktualizēta sociālās veselības tēma – par cilvēku kā sabiedrības locekli, attiecību veidošanu, mācīšanos, zināšanu un prasmju pielietojumu drošu un veselīgu ikdienas paradumu veidošanā.

Forums norisināsies trīs daļās. Pirmajā daļā “Cilvēks nav vientuļa sala!” Rīgas Stradiņa universitātes Darba drošības un vides veselības institūta direktors Ivars Vanadziņš analizēs ar vientulību un izolētības sajūtu saistītos darba vides riskus, savukārt biedrības OGLE pārstāves runās par drošu darba vidi, to, kā apkārtējie ietekmē indivīdu, kas darba vidē un sabiedrībā ietekmē cilvēka psihisko veselību un kādas ir pazīmes, brīdinājumi, lai atpazītu kritiskus psihiskās veselības stāvokļus.

Otrajā daļā “No individuālas atbildības uz sabiedrības atbildību jeb viens par visiem un visi par vienu!” PwC Latvija dažādības un iekļaušanas prakses grupas vadītāja, sociālantropoloģijas doktore Agnese Cimdiņa ar klātesošajiem runās par atbildības kultūrsociālām šķautnēm un Twitter konvoja vadītājs Reinis Pozņaks dalīsies ar savu pieredzes un iedvesmas stāstu.

Foruma trešajā daļā “Negodīgas uzvedības paradoksi darba vietās” uzklausīsim uzvedība.lv vadītājas Līgas Bērziņas redzējumu par informācijas pazušanu un kāpēc viss ir sarežģītāk nekā izskatās acumirklī. Forums noslēgsies ar paneļdiskusiju par elementiem darba vietā, kuri robežojas ar administratīvu sodīšanu un pat kriminālatbildību – par krāpšanos, sadzīves traumu uzdošanu par nelaimes gadījumiem, meliem darba vidē un mazajām zādzībām. Paneļdiskusijā piedalīsies uzvedība.lv un Valsts darba inspekcijas pārstāvji un Misijas Nulle dalībnieki – Latvijas Pasts, Rīgas meži un SCHWENK Latvija.

Foruma saturu bagātinās iniciatīvas dalībnieku pieredzes stāsti un labās prakses.

Pasākuma moderatore – Misijas Nulle idejas autore, SCHWENK Latvija valdes locekle un cilvēkkapitāla direktore Linda Šedlere, gatavojoties pavasara forumam, uzsver, ka “Misijas Nulle mērķis nav sasniedzams ne vienā dienā, ne vienā gadā. Tas ir maratons bez finiša taisnes, kurā turpināsim apvienot darba devējus Latvijā, lai sadarbotos, viens otru atbalstītu un iedvesmotu ieviest un ievērot darbības principus, kuru centrā ir cilvēks, tā veselība un drošība. Man ir patiess prieks un gandarījums, ka iniciatīvas divu gadu pastāvēšanas laikā Misijai Nulle jau pievienojušies 90 darba devēji, iniciatīvu informatīvi atbalsta vēl trīs darba devēji un organizācijas un šopavasar pievienojas vēl 11 uzņēmumi un arodbiedrība, kuri kopā nodarbina vairāk nekā 9,3 tūkstošus darbiniekus. Līdz ar to Misijas Nulle 102 dalībnieki ikdienā ietekmē vairāk nekā 54,1 tūkstošus jeb vairāk nekā 6% Latvijā nodarbināto. Iniciatīvā brīvprātīgi ir apvienojušies dažādu nozaru darba devēji, kuri ikdienā daudz dara un iegulda resursus, ieviešot atbildīgu darba praksi un stiprinot spēcīgu drošības kultūru uzņēmumos. Taču Misija Nulle ir kopiena un sadarbības platforma ikvienam atbildīgam darba devējam, arī tiem, kuri vēlas pārmaiņas, apzinās savu ietekmi un saprot, ka labākais veids, kā paātrināt savus centienus veselības aizsardzības un darba drošības jomā, ir būt kopā ar līdzīgi domājošiem un tiem, kuriem ir pieredze un reālas prakses. Drošība nav jāuzskata par pašsaprotamu, tā ir darbības vārds visās izpausmēs un tā tiek aktīvi veidota, kopā sadarbojoties, un mēs – darba devēji esam un varam kļūt par pārmaiņu veidotājiem, lai būtiski mazinātu augsto darbavietā un citu ārējo faktoru ietekmē dzīvību zaudējušo cilvēku skaitu Latvijā un tuvinātos mērķim – nulle negadījumu, to sasniedzot dienu pēc dienas!”

Iniciatīva “Misija Nulle” nosprauž vienotu mērķi – padarīt veselību un drošību par uzņēmuma prioritārajām vērtībām gan ikvienā pamatdarbības posmā, gan mijiedarbībā ar sabiedrību, mazinot darbā un ar to saistīto ārējo apstākļu rezultātā bojāgājušo skaitu, būtiski samazinot arī nelaimes gadījumu skaitu darba vietās, tiecoties uz nulli un preventīvi ieviešot pasākumus darbinieku veselības aizsardzībai un saglabāšanai.

26. aprīlī Misijas Nulle hartu parakstīs Bērnu klīniskās universitātes slimnīca VSIA, Brabantia Latvia SIA, Certex Latvija SIA, Drošība darbā SIA, Inspecta Latvia AS, LDZ CARGO SIA, LDZ ritošā sastāva serviss SIA, Latvijas Pasts, Latvijas Sakaru darbinieku arodbiedrība PRO (LSAB PRO), Orkla Latvija SIA, PROKS SIA un Rīgas namu pārvaldnieks SIA.

 

#MisijaNulle - veselība un drošība sākas ar mums!

Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes (cookies). Mēs to darām, lai atcerētos Jūsu izvēles un apkopotu statistiku par Jūsu vizītēm.
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK
Drošības pārkāpums
vai ierosinājums?
Ziņo!