Vēl 14 darba devēji pievienojas sociālajai iniciatīvai “Misija Nulle”  | Misijanulle.lv
Mūsu misija
“0” Negadījumu
Lai katrs atgriežas
mājās sveiks un
vesels

Misijas nulle
aktivitātes ietekmē
54113
nodarbinātos

Vēl 14 darba devēji pievienojas sociālajai iniciatīvai “Misija Nulle”
27. jūnijs 2022

Šā gada pavasarī uzsāktā nacionāla mēroga sociāla iniciatīva “Misija Nulle” turpina pulcēt darba devējus (uzņēmumus un institūcijas), kuriem rūp ikviena darbinieka veselība un drošība, un kuri jau dara un ir gatavi darīt arvien vairāk, lai ikviens varētu atgriezties mājās sveiks un vesels. 

Otrdien, 28. jūnijā, notiks pirmais iniciatīvas Misijas Nulle forums «Veselīga un droša darba kultūra Misijas Nulle sasniegšanai – utopija vai realitāte?» par tēmu drošības kultūras veidošana, kuru par būtisku izaicinājumu ir atzinuši iniciatīvā iesaistītie darba devēji.

Pirmo iniciatīvas “Misija Nulle” forumu laipni uzņem savās telpās viens no iniciatīvas dalībniekiem – VAS «Starptautiskā lidosta «Rīga»». Pasākuma norise plānota divās daļās:

- no plkst. 10:00 līdz 15:00 pieredzes un labās prakses stāsti no esošajiem un jaunajiem iniciatīvas dalībniekiem, diskusijas par veselīgas un drošas darba kultūras dažādiem aspektiem,

- plkst. 15:30 līdz 17:00 jauno dalībnieku uzņemšana iniciatīvas Misija Nulle kustībā un Misijas Nulle hartas parakstīšana. Esošajiem 17 Misijas Nulle dalībniekiem un informatīvajiem atbalstītajiem pievienosies un Misijas Nulle hartu parakstīs Bonava Latvija SIA, AS “Būvuzņēmums Restaurators”, AS Cēsu alus, SIA “Darba Aizsardzības Eksperts”, SIA Gren Latvijā, VAS “Latvijas Autoceļu uzturētājs”, SIA Liepājas RAS, AS “Rīgas Siltums”, SIA “Sunstar Group”, SIA “Mittech”, SIA “Sunstar Academy”, SIA “Optiv”, Safe ME SIA, Trelleborg Wheel Systems Liepaja LSEZ SIA. Kopā Misijā Nulle apvienojušies darba devēji veido ietekmi teju 15 000 darbinieku apjomā.

Iniciatīvas ierosinātāja SCHWENK Latvija vārdā uzņēmuma valdes locekle, Personāla un administrācijas direktore Linda Šedlere uzsver: “Publiska apņemšanās pateikt “Jā” arvien drošākai darba videi un “Nē” pieņēmumam, ka negadījumi ir pašsaprotams fakts, tas ir nākamais solis drošības kultūras veidošanā, jo tā ir arī patiesu rūpju apliecinājums un iespēja veidot sabiedrību savstarpēji līdzatbildīgāku. Dažkārt par maz novērtējam darba devēju spēju pozitīvi iedarboties gan uz darbiniekiem, gan uz sadarbības partneriem, tādēļ lepojamies par katru uzņēmumu, kas ir gatavs atzīt savus izaicinājumus un apņemties tos risināt kopā ar citiem, lai tuvinātos nullei negadījumu darba vietās un nodrošinātu gan garīgai, gan fiziskai veselībai labvēlīgus darba apstākļus.”

Iniciatīva “Misija Nulle” kalpo kā platforma un ekspertu tīkls, kas sniedz palīdzību tās dalībniekiem ikdienas izaicinājumu risināšanā saistībā ar veselības un drošības jautājumiem darba vidē. Pakāpeniski pievienoties iniciatīvai “Misija Nulle” aicināts ikviens uzņēmums, kas vēlas un ir ieinteresēts iegūt zināšanas un stiprināt veiktspēju veselības un drošības jomā, kā arī parakstīt apņemšanos – “Misija Nulle” hartu – ar mērķi ieviest un ievērot uzņēmējdarbības principus, kuru centrā ir cilvēks, tā veselība un drošība. Iniciatīvas dalībniekiem, parakstot hartu, tiek piedāvātas iespējas iesaistīties ekspertu tīkla veidošanā, kopīgiem spēkiem pilnveidot darba vidi, daloties ar labajām praksēm, mācoties un ieviešot arvien jaunas darba metodes veselības aizsardzības un drošības jomā.

 

Šā gada 28. aprīlī, atzīmējot Pasaules veselības aizsardzības un darba drošības dienu, tika uzsākta nacionāla mēroga sociāla iniciatīva “Misija Nulle”, lai pulcētu atbildīgi domājošus darba devējus ar mērķi novērst darbā un ar to saistīto ārējo apstākļu rezultātā bojāgājušo skaitu, būtiski mazināt nelaimes gadījumu skaitu darba vietās, tiecoties uz «0», un preventīvi ieviest pasākumus darbinieku veselības aizsardzībai un saglabāšanai.

Šobrīd iniciatīvai Misija Nulle jau pievienojušies Latvijā nozīmīgi darba devēji, sociālie partneri un valsts pārvaldes iestādes: AS “Augstsprieguma tīkls”, Dace Jakimova IK, Labklājības ministrija, AS “LATVENERGO”, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība, Latvijas Darba devēju konfederācija, Rīgas Tehniskā universitāte, AS “Sadales tīkls”, SCHWENK Latvija SIA, SIA “Silkeborg Spaantagning Baltic”, VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga””, Rīgas Stradiņa universitātes Darba drošības un vides veselības institūts, “Swedbank” AS, Valsts darba inspekcija, VAS “Valsts nekustamie īpašumi”, SIA ””Ventspils nafta” termināls” (VNT), Veselības ministrija.

Iniciatīvas “Misija Nulle” ierosinātājs SCHWENK Latvija ir vadošais būvmateriālu ražotājs Latvijā, kas klientiem piedāvā augstvērtīgu cementu, minerālmateriālus, transportbetonu un betona segumu risinājumus. SCHWENK Latvija nodarbina vairāk nekā 350 cilvēku un vairāk nekā 500 apakšuzņēmēju darbinieku. Veselība un drošība ir SCHWENK Latvija būtiskākā vērtība. Uzņēmums nemitīgi strādā, lai veselības un drošības kultūru iedzīvinātu ne tikai darba vidē, bet arī ārpus tās. Lai tā ir ne tikai uzņēmuma vērtība drošai darbībai, bet katra individuālā vērtība drošai dzīvei.

Iniciatīvas “Misija Nulle” darbībai un aktualitātēm var sekot līdzi tās tīmekļvietnē www.misijanulle.lv / www.missionzero.lv un kontos sociālajos medijos.


Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes (cookies). Mēs to darām, lai atcerētos Jūsu izvēles un apkopotu statistiku par Jūsu vizītēm.
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK
Drošības pārkāpums
vai ierosinājums?
Ziņo!